DELAVNICE ZAČNEMO IZVAJATI JESENI
Kakovostna komunikacija v družini
Kako lahko s svojo primerno komunikacijo vplivamo na komunikacijo celotne družine? Ljudje smo socialna bitja in se učimo drug od drugega. Na nek način »kopiramo« vedenje naših bližnjih. To posebej velja za otroke, v določeni meri pa tudi za odrasle. Spoznali boste, kakšna so primerna sporočila, ki jih dajemo našim bližnjim in katera niso primerna. Vadili bomo, kako zmanjšati neprimerna sporočila, se jim izogibati in jih v vsakdanjem življenju zmanjševati. V drugem delu delavnice boste spoznali, kako lahko dosežete višjo stopnjo odprtosti v družinskih odnosih – kako lahko zaupate sebi, svojim družinskim članom in predelate svoje neprijetne misli ter svoje male in velike strahove.
Čustva in čustvena pismenost
Se vam kdaj porajajo vprašanja ali ste se v določeni situaciji čustveno primerno odzvali? Če niste prepričani, da so vaši odzivi primerni, če želite izvedeti, kako se lahko drugače odzovete ali pa potrebujete le potrditev, da so vaši odzivi povsem primerni, boste na delavnici dobili odgovore na vaša vprašanja. Delali bomo na konkretnih življenjskih primerih in obdelali vaša vprašanja. Še posebej se bomo dotaknili jeze, čustvenega odziva na določeno situacijo, ki nam ne ustreza in s katerim bi radi dosegli spremembo. Naučili se boste, kako sprejeti, da se je v redu jeziti in tudi kako se jeziti na primeren način. Na primer, ko želimo, da otrok spremeni svoje vedenje in ga otrok ne želi spremeniti, je pogost čustveni odziv jeza. To je čustveno pismen odnos, saj z jezo do neprimernega vedenja otroku sporočamo, da ga mora spremeniti in takšna jeza je ustrezna.
Sem dovolj dober starš- starševski občutek krivde
Imate pogosto občutek krivde, da niste dovolj dober starš, da želite več časa preživeti z otrokom in se mu še bolj posvetiti? Pa kljub željam ne gre drugače zaradi vaših obveznosti? Otroku dajete maksimalen čas in posvečenost, a še vedno imate občutek krivde. Na delavnici bomo delali na tem, da vašemu odnosu z otrokom dodate tisto, kar manjka in sprejmete vaše trenutno stanje in vašo strukturo časa ter obveznosti. Ko boste to sprejeli, boste brez slabe vesti z vašim otrokom kakovostno preživljali čas, ki ga imate na razpolago. Bolje je z bližnjimi preživeti manjšo količino kakovostnega časa, kot pa veliko količino nekakovostnega časa. Dotaknili se bomo tudi vaših skrbi, strahov in dvomov, ki se vam kot staršu porajajo. Na delavnici bomo delali na tem, da se količina in intenziteta neprimernih skrbi in strahov zmanjša, zaupanje vase in starševske veščine pa poveča.
Samozavesten otrok
Si želite, da bo vaš otrok samozavesten? Da se že od malega uči povedati lastno mnenje, biti ponosen nase in se v neprijetnih situacijah postaviti zase? Na delavnici boste izvedeli, kako lahko vi kot starš z lastnim vedenjem in vašimi sporočili vplivate na otrokovo samozavest in dobro samopodobo.
Kako otroku reči NE in postaviti mejo na primeren način?
Si želite na primeren način reči NE svojemu otroku? Mu želite postaviti meje pri neprimernem vedenju, z možnostjo primernega dialoga in dobrega odnosa? Brez posledic na vaš kakovosten odnos in otrokov primeren razvoj? Na delavnici boste izvedeli, kako na najbolj primeren način reči otroku NE, brez občutka slabe vesti, z vedenjem, da delate v otrokovo dobro.
Reševanje konfliktov z najstniki
Konflikti so vedno prisotni v odnosu z bližnjimi. So del življenja vsakega od nas. Posebej pogosti so v odnosu z najstniki, saj so najstniki v občutljivem obdobju velikih sprememb. Kako se soočiti z najstnikom v konfliktni situaciji, kako se odzvati, mu stati ob strani in obenem ne popuščati?
Dobra komunikacija in odnosi v družini
Zastonj! 1 ura